Kim byli moi przodkowie, czyli jak dobrze poznać historię swojej rodziny i stworzyć drzewo genealogiczne

Wanda Polkowska-Markowska – CV na UW

Strona główna » Źródła do mojej genealogii » Wanda Polkowska źródła » Wanda Polkowska-Markowska – CV na UW

CV Wandy Polkowskiej złożone na ręce Rektora Uniwersytetu Warszawskiego w październiku 1918 przez jej mamę Marię Polkowską. Wanda Polkowska-Markowska jeszcze jako panna zaczęła studia na Uniwersytecie Warszawskim. Nie zdążyła przyjechać do Warszawy przed rozpoczęciem roku akademickiego 1918/1919, więc dokumenty składała w jej imieniu jej mama Maria Polkowska (z domu deLamer). Dokument z teczki studenckiej Wandy Polkowskiej znajdującej się w Archiwum Uniwersytetu Warszawskiego – sygnatura RP 4795

Inne dokumenty w teczce studenckiej:

 

Uwaga: artykuły opisujące dokumenty uzyskane z Archiwum Uniwersytetu Warszawskiego
Archiwum Uniwersytetu Warszawskiego – dokumenty Dziadka Adama Markowskiego
Kolejne zdobycze z archiwum UW dokumenty Babci Wandy Polkowskiej-Markowskiej

Treść dokumentu:
Curriculum vitae

Wandy Polkowskiej

Urodzona na Ukrainie, Czernihowskiej gub. dn. 7-go Lipca 1898 r. obywatelka państwa Polskiego, wyznania Rzymsko – Katolickiego, kształcona od dzieciństwa w języku ojczystym polskim. Średnie wykształcenie otrzymała w gimnazjum Ś-tej Katarzyny w Petersburgu z kąd dostała świadectwo ze złotym medalem z ukończonych 7dmiu klas w roku 1915. Następnie ukończyła klasę 8mą pedagogiczną w 1916 roku i otrzymała maturę przy Petersburskim naukowym okręgu; równolegle uczęszczała na Wyższe Krsa Polskie, gdzie składała egzaminy z poszczególnych przedmiotów w ciągu 1½ roku, t.j. od początku roku szkolnego 1916 do połowy Grudnia 1917 r. w którym to roku została również przyjęta na wydział historyczno-filologiczny uniwersytetu Petersburskiego.

W tym czasie wyjechała z rodzina do Finlandii, gdzie z powodu wypadków wojennych zmuszona była pozostać czas dłuższy – wszelka bowiem komunikacja z Petersburgiem była przerwana. Obecnie przyjeżdża do Warszawy, dla prowadzenia dalej swoich studiów z zakresu nauk historyczno-filologicznych i osobiście przedstawi dokumenty, w zamian których, załączone jest świadectwo profesorów Wyższych Kursów Polskich w Petersburgu.

Wanda Polkowska-Markowska - CV na UW
CV Strona 1
Wanda Polkowska-Markowska - CV na UW
CV strona 2

Źródło:
Archiwum Uniwersytetu Warszawskiego link teczka studencka Wandy Polkowskiej – sygnatura RP 4795
Cytowanie:
CV Wandy Polkowskiej Archiwum Uniwersytetu Warszawskiego teczka studencka Wandy Polkowskiej – sygnatura RP 4795

Autor: Maciej Adam Markowski

Strona główna » Źródła do mojej genealogii » Wanda Polkowska źródła » Wanda Polkowska-Markowska – CV na UW